גלית רונדין מעצבת תכשיטים

גלית רונדין היא מעצבת תכשיטים עם נראות חריגה ומוקצנת שלא דומה לאף אחת אחרת בתעשייה המקומית, ובינינו התעשיה זקוקה זה (; לתכשיטים נוכחות עם אמירה פרועה, סקסית, נשית, חצופה ודומיננטית. תכשיט חד, גולמי ומחוספס,
יחד עם זאת, קלאסי, מתוחכם ואלגנטי.
לא רק לקישוט אלא גם אומר משהו על עצמנו, משיכה לפנטזיה מוקצנת מסובבת ראשים, לא כמו כולם. הצהרה ללא מילים וללא בושה. מקוריות!
גלית רונדין היא בעלת תואר שני במנהל עסקים שמעולם לא למדה עיצוב, עובדה הניכרת בנאיביות שלה בהליך היצירה.
״יצירה חופשית ללא תקרה״, כך היא מעידה על עצמה, ללא חוקים ומסגרות, אלא השמיים הם הגבול. היא מפרקת ומחברת מחדש חלקי ווינטאג שהיא אוספת בעצמה, תליונים, זרקונים ומתכות שונות בציפוי כסף וזהב, והופכת מיקס אנד מאטצ׳ לחגיגה הרמונית תלת מימדית, לתכשיט בעל אמירה אומנותית יחיד ומיוחד שאין שני לו, אנטיתזה למיינסטרים, כאשר האני מאמין שלה הוא מקוריות והרצון להתבלט. לא כמו כולם.
הסוויץ הגדול בחייה של גלית קרה כשהחליטה לעזוב את הארץ ולחיות בניו יורק. כבחורה ללא חוקים ומסגרות, טבעי היה בעיניה למקם את עצמה ואת ליבה לצד אהובה משכבר הימים, בעלה לשעבר. החיים בתפוח הגדול, החשיפה לשוני, לאנשים ולצבעים, לעיר שהיא ללא הגדרת אומנות ושהכל בה מותר הציפו אותה ברגשות ובמוטיבציה לעשות את מה שחשקה נפשה. ״ניו יורק ואופנה זה כמו נהג מירוץ והפרי שלו, כמו אומנות וחופש ביטוי, הייתי בקרוסלה של רגשות, התחלתי לעוף״…
הרגש כאמור ממלא תפקיד דומיננטי בחייה של גלית. הוא נע בתוך מרחבי החופש, בין דימיון למציאות, ובא לידי ביטוי באומנות שלה. ״יש ביצירה שלי המון תשוקה והמון רגש. לא פעם בפיסים מורכבים יותר, אני נופלת לתוך תסכול וחוסר אונים. זה מרגיש כמו ללכת לאיבוד, אבל אז מגיע הרגע הקסום הזה, כמו בסיפור בראשית, בריאה מתוך ריק. תוהו ובוהו, בלאגן, עד שהתכשיט קם לתחיה.. מהחושך אל האור״.
התכשיטים של גלית נותנים במה ותשומת לב לאישה כישות פרטית ולא כחלק מהכלל. אימרות עכשוויות כגון ״השמיעי את קולך״, ״בדיוק כמו שאת״ הופכות את האישה לישות עצמאית וחזקה במיוחד בשפע המואץ, ייצור המוני בו הזהות והאישיות של האישה הולכים לאיבוד בשיטת העדר.
“יש משהו מאוד שיטחי ונטול עומק במיינסטרים “, אומרת גלית. והיא אוהבת לטלטל אנשים, להגזים, להתריס, לקחת אותם לתוך העומק, להתחבר ללב, לדחפים, לתשוקות, והתכשיטים מדברים בעד עצמם.
גלית לא שייכת לשום זרם אומנותי, גם בחייה הפרטיים, והתכשיטים לא ספק משקפים את עולמה הפנימי. דימיון נועז ופרוע, סקרנות ותמימות לצד האמונה שהכל אפשרי לקחו אותה חזרה בזמן לחיים לצד האקס אבל קפאו על מקומם כמו בסיפור אשת לוט. אבל גלית מחייכת, היא עסוקה בלהמציא משהו חדש ומקורי, להתבלט בתוך השפע שיש לחיים האלו להציע, שפע שיש בו הכל מהכל ועדיין להציג אומנות/תכשיטים מקוריים, חופשיים שאינם כפופים לטרנד חולף אלא חופש ביטוי. ״הדימיון שלי מאפשר לי לראות דברים בצורה אחרת.. זה כיף כי זה שם אותי מחוץ לקופסה, ושם יש עולם ומלואו, אין סוף, ובנקודה הזו אני מתחברת ליצירתיות.. מה הולך לקרות עכשיו ואיך אני מוציאה לאור את מה שיש לי בראש זו עקשנות שמובילה להצלחה, כמו חבלי לידה שמוציאים אותך מאיזור הנוחות.. קראתי פעם שצריך לשבור את הכלים כדי להגיע ליצירת מופת, וזהו בעצם הערך שאני רוצה להעביר ללקוחה. תעוזה, פתיחות מחשבתית וגמישות מחשבתית, היכולת לראות דברים מעבר, להסתכל אחרת ולהגיב אחרת ממש כמו בחיים״..
החיבור של גלית לתכשיטים נולד מאהבה לאומנות ולאסתטיקה, מאהבת אדם וחיבור לאנשים. ואפרופו אנשים גלית מספרת על המרווח שבין אומנות לאהבת הקהל. ״אני יודעת שאהבת קהל לא מגדירה אותי אבל היא מאוד חשובה לי כי אני פועלת מתוך רגש. כמו שחקן שזקוק למחיאות כפיים, ככה גם אני, זה מאוד טבעי, זה כוח מניע כמו דלק, מן מעגל כזה.. הרגשתי את זה ממש חזק כשחזרתי לגור בארץ, חשבתי שהרזומה שצברתי בניו יורק יפתח לי דלתות אבל זה לא היה קל. האומנות שלי צמחה וזכתה להכרה אבל גידלה לצידה פערים. אהבה, התלהבות ומחיאות כפיים לצד חוסר הבנה או קיבעון. ברור היה לי שהכל בעיני המתבונן וכלום לא אישי אבל הרגשתי לא מעט כברווזון מכוער בתעשייה הישראלית, הבנתי שהתהליך האישי שלי מכיל בתוכו זמן עיכול על מנת להתחבר ולאהוב את מה שאני עושה, ולמדתי יחד עם זאת, גם בתוך הטלטלה הזו, להרגיש ולהיות הברבור הכי יפה והכי מיוחד כי אף אחד לא עושה גלית רונדין (: לעמוד מול הלקוחה למשל, לראות את שפת הגוף שלה כשהיא מתרגשת מהתכשיט שלי, משהו נפתח אצלה, התכשיט מצד אחד והתגובה שלה מצד שני, מעגל עוצר נשימה.
סטייל וטעם אישי הם מאוד אינטימיים בעיניי, ולדעת שאני יכולה להשפיע זהו שלב מאוד גבוה בסולם העונג !״…
התכשיטים של גלית רונדין אוספים בתוכם תרבויות שונות, היסטוריה, מודרניזציה, ובמקביל גם טוויסטים מעולמות שונים, העולם המודרני שהוא היום, עולם רוקנרול והאוונגרד.
ההשראה מספרת גלית מגיעה בעיקר מעולם הווינטג, כמו כן, אנשים, ילדים, סרטים מצוירים, מוזיקה, כמובן אופנה, אומנות על כל צורותיה, כל מה שמרגש אותי ומעורר בי סקרנות, צבעים, ניגודים, ״כל דבר שיש בו טוויסט מעורר אצלי השראה״..
כיום, מתגוררת גלית עם ביתה בתא, יוצרת למחייתה ואוספת קהל מעריצות בינהן נינט טייב, שיר אלמליח שפיטה ועוד.

מעצבת תכשיטים ייחודית ומוכשרת שיודעת לשלב צורות וחומרים בצורה מפתיעה ומקורית. השילוב של אבנים, צורות שונות, והיכולת להוסיף טוויסט אלגנטי שהופך לעיצוב ייחודי ולא אחיד באמת נשמע מרשים.

בואו להעניק לעצמכם או יקירכם שיעור ציור מתנה!!

היי! אני חגית, אני אמנית , ציירת ומורה לציור. אני מזמינה אתכם לרכוש לכם או ליקירכם שיעור ציור מתנה שבו תוכלו לבטא את כישרונכם וללמוד את אמנות הציור. תוכלו להעניק לעצמכם וליקירכם מתנה שבה תהנו ותחוו חוויה ייחודית, ומרתקת, יחד איתי תצאו למסע ותלמדו ליצור יצירות מדהימות !

התקשרו עכשיו ונתאם- 052-267-6718

או השאירו הודעה ואחזור אליכם (:

טלפון

+972 52-267-6718