אדמונד דה רוטשילד

דטרמיניזם:

שלוש תערוכות יחיד במרכז אדמונד דה רוטשילד בודקות האם כל אירוע או מחשבה הוא תוצר של אירועים קודמים

מרכז אדמונד דה רוטשילד

קומה 1-

12.6-24.8
משתתפים: יובל נאור, דניאל נחום ודור בר־שלמה

אוצרות: עדי יניב, מורן סולמירסקי־נועם ורותם קפלן

שלושת היוצרים המציגים בשלוש תערוכות הטרילוגיה בחרו לעסוק בחקירה ובהתבוננות במושג “דטרמיניזם”, השקפה פילוסופית שלפיה כל מאורע בעולם, פעולות, החלטות או מחשבות אנושיות נקבעים באופן בלעדי על ידי אירועים קודמים.

יובל נאור, שיציג החל מה-12 ביוני, עוסק במוצא האדם מהקוף מבחינת המרחק או הקרבה של ההתנהגות האנושית להתנהלות חיה פראית, או שמא הוא תופס את האדם כחיה נאורה;

דניאל נחום שיציג החל מה-6 ביולי,  מציג את הכוח של הטכנולוגיה והשליטה שלה על כל פרט בחיים המודרניים מול הכמיהה לחופש;

דור בר שלמה, שיציג החל מה-3 באוגוסט, קושר יחד את חלקי הטרילוגיה ומחזיר את המבט ללידה, לנקודת הפתיחה של העולם. הוא בוחן מחדש את רגע הלידה ומציע לראות את רגעי היקיצה השגרתיים כמשוחררים מהכורח הדטרמיניסטי, רגעים שבהם אפשר ליצור “יש חדש תחת השמש”. ואולי אין.

תערוכה ראשונה בנושא דטרמיניזם

יובל נאור | “קוף אנוכי”

אוצרת: עדי יניב

מרכז אדמונד דה רוטשילד, רוטשילד 104, תל אביב־יפו

פתיחה: 12.6 נעילה: 30.6 | אירוע פתיחה: 12.6

בתערוכה קוף אנוכי מבקש יובל נאור לבחון את הכוח שהוביל לפרקטיקה החברתית המַבְנֶה את היחסים בין אדם לאדם ובין האדם לטבע. כוח זה מושתת על ידע שהשתרש על יסוד המחקר שנעשה, שלדברי נאור, הוביל לנטייה הרווחת לראות באדם ממשיכו של השימפנזה. נאור מבקש לחזור לבסיס ולבדוק מדוע הנטייה היא לקשור את חיינו דווקא עם השימפנזים – האם זו הבחירה הנוחה לנו? האם היא מסיטה מאיתנו קצת מהאחריות לבחירות שלנו?

כחלק מהפרקטיקה האמנותית שלו נוהג נאור לאתגר את הטכנולוגיה דווקא ב”צד הפרימיטיבי” שלה ולהשתמש ביכולותיה על מנת לבחון את הדברים הפשוטים. כך גם הפעם, הוא נעזר בנפלאות הטכנולוגיה על מנת לחזור וללמוד את ראשית הדברים. הוא מנכס נקודת מוצא נבחרת, שבה הוא מתחקה אחר התנהגות הבונובו ומתנסה בה על אוואטאר בדמותו. זאת, כדי לנסות להבין מה היה קורה אילו קופי הבונובו היו המודל הנבחר: האם הכוח הפוליטי המניע אותנו כחברה היה אחר? האם בני האנוש היו מתנהגים זה לזה אחרת? האם חברת האדם הייתה מלאת חמלה ואמפתיה, מזדהה עם החלש, נמנעת ממלחמה, נשלטת בידי נשים ועושה בעיקר אהבה?

יחיד.ה ברוטשילד

חלל תצוגה לתערוכות יחיד שהוקם ע”י מרכז אדמונד דה רוטשילד, במיוחד עבור חברי וחברות רשת מרכז אדמונד דה רוטשילד.

מטרתו לעודד יצירה של פרויקטים חדשים או לממש הפקת עבודות קיימות בליווי אוצרותי ובתהליכי חשיבה ופיתוח משותפים. בכל שנה יציגו בחלל שלוש תערוכות יחיד של חברי.ות הרשת.

בואו להעניק לעצמכם או יקירכם שיעור ציור מתנה!!

היי! אני חגית, אני אמנית , ציירת ומורה לציור. אני מזמינה אתכם לרכוש לכם או ליקירכם שיעור ציור מתנה שבו תוכלו לבטא את כישרונכם וללמוד את אמנות הציור. תוכלו להעניק לעצמכם וליקירכם מתנה שבה תהנו ותחוו חוויה ייחודית, ומרתקת, יחד איתי תצאו למסע ותלמדו ליצור יצירות מדהימות !

התקשרו עכשיו ונתאם- 052-267-6718

או השאירו הודעה ואחזור אליכם (:

טלפון

+972 52-267-6718